Moravské divadlo Olomouc

Moravské divadlo Olomouc

19.11.2016 od 19:00 do 23:59

Moravské divadlo Olomouc

Prohlídky, Multidisciplinární programy

tř. Svobody 33

Olomouc

http://www.moravskedivadlo.cz/

Facebook

19:00, 20:30, 22:00        


Jedna noc v Perle 

Neotřelá návštěva povědomého světa, o kterém se vám ani nesnilo.

„Neexistující věci jsou trestí našich snah“


Noci jsou různé. Bezesné, klidné, mystické, dlouhé, jasné, tajemné, hvězdné, polární, divoké. Jsou takové, jaké si je uděláme, nebo jaké k nám samy přijdou. Noc je časem snění. Naše mysl se transformuje a svévolně opouští sféry našeho vědomí. Na tomto výletě zažíváme věci nepředstavitelné. Divadlo je tomu velmi podobné.


Dovolte, abychom vás pozvali do Snové říše, prostoru, kterým se na jedinou noc v roce stane Moravské divadlo Olomouc. Velkolepá událost proměny místa, které znáte, lidí, na které jste zvyklí se chodit dívat, budovy, v níž se obvykle cítíte slavnostně a večera, který byste rádi strávili v divadle, se odehraje 19. listopadu během Noci divadel v jednom z center olomoucké kultury.


Během několika desítek minut budete vtaženi do příběhu, který se dost možná odehrává v Olomouci i dnes. Členové uměleckých souborů Moravského divadla Olomouc vás pozvou na procházku po fantastické říši, jejímž předobrazem není jen současnost našeho krajského města, ale také příběh Země snivců česko-rakouského spisovatele Alfreda Kubina.


Pod vedením Vojtěcha Lipiny a režiséra Tomáše Soldána vás nocí provedou herci Roman Vencl, Petr Kubes, Jan Ťoupalík, Tomáš Krejčí, Vendula Fialová, Kristýna Krajíčková, tanečníci Antonín Blahuta a Eliška Pokorná, ale také členové souboru opery – Radan Hlubinka, Jindřich Suk.


V jejich podání se vám před očima zhmotní díla básníků jako Sylva Fischerová, Petr Bezruč, Karel Křen, spisovatelů Davida Hrbka, Milana Kozelky, příběhy mnoha olomouckých osobností v čele s Oldřichem Stiborem a Gustavem Mahlerem a mnohé další. V hlavních rolích ovšem budete vy – diváci, návštěvníci Snové říše, říše, která nepřežije jedinou noc.


VSTUP ZDARMA      


logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
loga.png
DPP.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
divadlo.jpg
5.png
literarrky.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
4.png
3.png
1.png