Národní divadlo

Národní divadlo

19.11.2016 od 15:00 do 23:59

Národní divadlo

Vhodné pro rodiny s dětmi, Vhodné pro seniory, Prohlídky, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Multidisciplinární programy, Dílny, workshopy a interaktivní programy

Národní 4

Praha


Adresa (místo konání Noci divadel 2016) 

Stavovské divadlo, Železná ul./Ovocný trh, Praha 1 (vstup pro diváky)

Nová scéna, Národní 4, Praha 1

Anenský areál (Balet, Archiv), Anenské nám. 2, Praha 1

 

Webové stránky 

http://www.narodni-divadlo.cz/

 

Facebook

https://www.facebook.com/cinohraND/

https://www.facebook.com/ndbalet

https://www.facebook.com/laternamagikaND/

Zážitkové prohlídky Stavovského divadla

Čas: 20.00–24.00 (poslední prohlídka vychází ve 23.40)

Zveme vás na speciální prohlídky Stavovského divadla, ve kterých vám umožníme zažít si jevištní provoz na vlastní kůži! Kapacita prohlídek je z provozních důvodů omezena – skupiny padesáti osob budou vycházet každých dvacet minut ze vstupního foyer.

Na prohlídky není nutná rezervace.


Videowalk – Play Maeterlinck
Čas: 17.00–19.00

Videowalk je interaktivní putování Stavovským divadlem. Za pomoci tabletů a sluchátek si diváci sami vytvářejí vlastní trasu a zkusí se přenést do mysli spisovatele a dramatika, autora hry Modrý pták, kterou ve Stavovském divadle uvádíme. Jak těžké je napsat hru? A jak různě lze vnímat svět kolem vás? Kdo bude vaším průvodcem – kočka nebo pes? Nebo snad tajemná dáma?
Kapacita  je naplněna.


Tvůrčí dílny na Nové scéně – Mezi hvězdami

Čas: 15.00–16.00 a 16.30–17.30

Divadelní noc začíná pro naše dětské diváky už odpoledne! Vydejte se na fantazijní cestu za Malým princem. Dospělí často nevidí, co vidí děti. A ne vždycky dovedou odpovědět i na jednoduché otázky. Proto je lepší, hledat odpovědi sami. I kdyby se měly skrývat třeba na jiné planetě. Přidejte se na hravou výpravu vesmírem za nevšedními odpověďmi na všední otázky. Pro děti od 8 let a všechny ostatní, kteří se nezapomněli ptát.
Kapacita  je naplněna.


Noc divadel s Baletem Národního divadla

Čas: 17.00–20.00 (poslední prohlídka vychází v 19.00)

Začátek vždy v celou a o půl.

Zveme do sídla Baletu Národního divadla, do „svaté Anny“, kde v prostorách starého Anenského kláštera vznikají všechna taneční představení. Uvidíte baletní sál, kde vás do tajů baletního umění zasvětí naši přední sólisté v čele s Adélou Pollertovou. Připravené jsou opět lahůdky, které daná lokace nabízí – kromě samotných prostor s nezaměnitelným géniem loci to bude barokní nádhera v podobě fresek z dob, kdy klášter patřil dominikánskému řádu.

Důležitým bodem programu bude slavnostní zahájení prodeje kalendáře Baletu na rok 2017, spojené s autogramiádou a diskuzí s tvůrci kalendáře Alexandre Katsapovem a Mariem Bakušem, kteří se tak představí v nových rolích. Přijďte se zeptat, jaký cítí rozdíl mezi profesí tanečníka a fotografa.

Pozor, kapacita prohlídek je naplněna, nové rezervace nemůžeme přijímat. 


Nahlédnutí do Archivu Národního divadla

Čas: 16.00–20.00 (poslední prohlídka vychází ve 20.00)

Začátek vždy v celou a o půl.

Prohlídka archivu první české divadelní scény. V malých skupinách budou moci návštěvníci nahlédnout do pokladů nashromážděných za uplynulých 150 let! Půvabné historické fotografie, originální výtvarné návrhy scény a kostýmů, historické divadelní cedule s obsazením umělců a další unikátní dokumenty.

Kapacita prohlídek Archivu ND je již naplněna, další rezervace nemůže přijímat. Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace)

tvurcidilny@narodni-divadlo.cz (Tvůrčí dílny, Videowalk)

balet@narodni-divadlo.cz (Balet ND)

nocdivadel@narodni-divadlo.cz (Archiv ND)


Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): +420 224 901 448logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
loga.png
DPP.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
divadlo.jpg
5.png
literarrky.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
4.png
3.png
1.png