Knihovna Václava Havla

19.11.2016 od 19:00 do 23:59

Knihovna Václava Havla

Multidisciplinární programy

Ostrovní 13

Praha

http://www.vaclavhavel-library.org/
Facebook

V rámci letošní Noci divadel tentokrát návštěvníkům nabídneme dva tituly, každý z nich svým způsobem archivní.

19.00 VÁCLAV HAVEL: ELA, HELA A STOP
Studentské divadelní představení mikrohry Václava Havla z roku 1961 v provedení souboru Charlieho foxíci z Gymnázia Jiřího z Poděbrad v Poděbradech. Hrají: Tereza Soběslavová, Lenka Skalická a Kateřina Urbánková.

Staré dámy poprvé stopují. Mají své etické zásady, své květináče, pařenáče a zavináče, své šlupáře, kráže a hábiše, své společenské postavení.

19.30 VÁCLAV HAVEL: POKOUŠENÍ
Videoinscenace natočená před téměř třiceti lety v „polních“ podmínkách za hluboké totality
Divadlo na tahu, režie Andrej Krob
Premiéra 14. 4. 1988

Jako zakázaný dramatik neměl Václav Havel v roce 1985 šanci vidět svou hru na jevišti. Andrej Krob se rozhodl, že využije nové „disidentské“ videokamery a se svými a Václavovými kamarády Pokoušení natočil. Zacházení s kamerou, s mikrofonem, herectví, střih… se všichni zúčastnění učili „za pochodu“. Nakonec měl ale autor z dvouapůlhodinové inscenace své hry radost. Pochválil tvůrce za to, že se i přes insitní syrovost videozáznamu nevytratil smysl hry. Autenticita laických herců mu naopak dala vyniknout.

V hlavních rolích Ivan M. Havel a Lukáš Hraběta, dále hrají Karel Bureš, Jarmila Bělíková, Aleš Duda, Sylvie Krobová, Jana Sekyrová, Petr Taťoun, Jiří Mrázek, Dagmar Havlová-Ilkovičová, Ivan Sekyra, Petruška Šustrová, Jan Kašpar a další.
logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
loga.png
DPP.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
divadlo.jpg
5.png
literarrky.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
4.png
3.png
1.png