Taneční divadlo MIMI FORTUNAE

Taneční divadlo MIMI FORTUNAE

19.11.2016 od 19:00 do 23:59

Taneční divadlo MIMI FORTUNAE

Dílny, workshopy a interaktivní programy, Multidisciplinární programy

Merhautova 51

Brno

http://www.tanecni-divadlo.cz/

Facebook

Taneční divadlo MIMI FORTUNAE při příležitosti NOCI DIVADEL v ČR zve diváky na akci s názvem: „Vypnout prsa, břicho zastrčit“ s TD MIMI FORTUNAE 


Tanečníci, choreografové, pedagogové, herci a hudebníci tanečního divadla MIMI FORTUNAE pozvou své diváky tentokrát nikoliv jen do hlediště nebo na divadelní scénu, ale přímo na taneční parket, který se nachází v prvorepublikové strojírně, kde se dříve vyráběly vlakové brzdy, psací stroje i slavné lovecké zbraně. V současnosti se zde ale připravují umělecká představení, a to tanečního divadla Mimi Fortunae, které je na scéně již 30 let. 

A které místo, jež se stále více stává centrem nezávislé kultury, máme na mysli? Ano, řeč je o slavné brněnské továrně „ZBROJOVKA“, která se nachází na ulici Lazaretní v Brně Zábrdovicích.   


Zahájení představení je naplánováno na 19:00 hodinu. Sraz účastníků bude v 18:45 hodin před branou Zbrojovky na Lazaretní ulici. Návštěvníci se budou moci těšit, i bez prokazování totožnosti J, na originální přivítání na vrátnici, a to ve stylu černobílých českých filmů. 

Návštěva tanečního sálu, program i občerstvení jsou zcela zdarma – zaplatíte jen trochou volného času, který nám věnujete! 


Pojďte s  TD MIMI FORTUNAE HOLDOVAT TANCI A POHYBU:   

1)      „Zhluboka se nadechneme“- prezentace vybraného představení (z repertoáru TD) ve zkouškové podobě bez kostýmů a světel, zato s vtipným komentářem, vyprávěním příběhů z cest po Indii, Jordánsku a USA, promítání fotografií a video záznamů choreografií.

2)      „Vykročíme rázně“ - rozcvička dle zájmu návštěvníků (uvolňovací rozdýchání, rozhýbání těla dle současného scénického tance, zábavné pohybové improvizace za asistence členů souboru…). 

3)      „Tělo do pohybu dáme“ - vytvoření vlastního „ diváckého představení“ na společně vybraný námět za pomoci a účasti ostatních členů souboru TD (směřování k vlastním pohybovým nápadům, reakcím, improvizacím, s cílem ukázat, že dnešní pohybové divadlo může být vytvářeno i „lidmi z ulice“, bez rozdílu vzdělání, věku a váhy…).

4)      „Rozproudíme krev“ - předvedení některé z choreografií TD MIMI FORTUNAE v kostýmech, pro návštěvníky bude možnost vyzkoušet si kostým a udělat si pěknou vzpomínku v podobě fotografie. 

5)      … a konečně …“OBČERSTVENÍ“ PRO DIVÁKY I ÚČINKUJÍCÍ a jedinečná příležitost k popovídání si, sdílení zážitků, a to jak s členy souboru, tak s ostatními návštěvníky.   


Na NOC DIVADEL s „rukama na prsou“, radostí v srdci a jasem v duši se těší TD MIMI FORTUNAE Brno.


logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
loga.png
DPP.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
divadlo.jpg
5.png
literarrky.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
4.png
3.png
1.png