Institut umění - Divadelní ústav

Institut umění - Divadelní ústav

19.11.2016 od 14:00 do 22:00

Institut umění - Divadelní ústav

Prohlídky, Multidisciplinární programy, Přednášky a edukativní/populárně-naučné programy, Výstavy

Celetná 17

Praha

www.idu.cz

Facebook


FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ K NOCI DIVADEL 2016


O soutěži

Institut umění – Divadelní ústav vyhlašuje třetí ročník Fotografické soutěže k Noci divadel 2016. Zúčastnit se může kdokoli, kdo navštíví některou z aktivit Noci divadel 2016. Soutěž je vyhlášena ve 4 různých kategoriích.

Podobně jako letos bude v roce 2017 nejlepšími snímky doplněna výstava, která putuje po českých divadlech a kulturních institucích, a která bude představena v rámci 5. ročníku Noci divadel v Institutu umění – Divadelním ústavu.


Podmínky

Účastník soutěže může zaslat maximálně 3 fotografie. Fotografie lze přihlásit buď do jedné z vyhlášených kategorií, nebo do více kategorií. Fotografie mohou návštěvníci Noci divadel zaslat mezi 19. a 28. listopadem 2016. Odborná porota složená z expertů Institutu umění – Divadelního ústavu a expertů na divadelní fotografii vybere výherce do 18. prosince 2016.  

Podmínkou účasti v soutěži je zaslání fotografií v minimálním rozlišení  2048x3088 px s uvedením následujících údajů: jméno autora, kontakt  (telefon a e-mail), město a divadlo, kde byla fotografie pořízena, kategorie.


Ceny pro vítěze

Vítězové získají balíček publikací Institutu umění – Divadelního ústavu.

Fotografie a případné dotazy zasílejte na  .


Kategorie

 1. Noc divadel napříč generacemi
  Noc divadel je příležitostí nejen k novým zážitkům a setkáním, ale i ke společným rodinným aktivitám. Zdokumentujte svojí rodinu při návštěvě programu Noci divadel! 
 2. Můj největší objev z Noci divadel
  Noc divadel nabízí ve svém letošním programu řadu bojových her, prohlídek a exkurzí nejen do divadelního zákulisí. Vyfoťte svůj největší objev či to, co byste v divadle nečekali!
 3. Můj největší zážitek z interaktivních programů Noci divadel
  Noc divadel nabízí řadu workshopů a jiných interaktivních programů. Podělte se s námi o své zážitky z některé z těchto aktivit prostřednictvím fotografie.
 4. 4. Moje Noc divadel - kostým a scénografie
  Noc divadel nabízí bohaté vizuální zážitky díky nejrůznějším kostýmním, scénografickým a výtvarným prezentacím. Zaznamenejte, co vás během Noci divadel zaujalo v oblasti kostýmů, scénografie, masek, líčení apod. 

PROGRAM


14:00 - 22:00 Informační centrum Noci divadel na recepci Institutu umění – Divadelního ústavu


14:00 - 16:00 Výstava scénografických návrhů Karla Zmrzlého

Malý sál, 2. patro


14:00 - 19:00 PQ Cinema
Světová scénografie ve videích Pražského Quadriennale

Chodba, 2. patro


14:00 - 19:00 Prodej publikací IDU za speciální ceny a improvizovaný antikvariát knižních přebytků

Prodej publikací Institutu umění – Divadelního ústavu s 20 % slevou a k tomu několik jedinečných balíčků se speciálními cenami edičních řad kulturní management, divadelní slovníky, zahraniční divadlo či divadelní hry.  

Knihovna IDU


16:00 - 18:00 Workshop divadelní fotografie

Fotografická dílna s divadelním fotografem Vojtěchem Brtnickým. Během dvou hodin se dozvíte něco o základních principech divadelní fotografie a naučíte se připravit a zachytit jednoduchou kompozici. Maximální počet účastníků je 10. Povinné vybavení pro workshop je: vlastní digitální zrcadlovka s možností práce v manuálním režimu.

Malý sál, 2. patro

Workshop je zdarma. Zájemci se mohou hlásit na adrese:noc@divadlo.cz do 18.11. 


17:00 - 19:00 Putování za duchem Manhartského paláce

Dobrodružná cesta tajuplnými zákoutími barokního Manhartského paláce skýtá mnohé nástrahy. Podaří se malým záhadologům zkrotit skrývajícího se ducha paláce? Splní všechny úkoly a najdou poklad? Zábavná bojovka pro děti a jejich rodiče vás provede prostorami Institutu umění – Divadelního ústavu a možná i trochu postraší.


Kde se co najde – knihovna, bibliografie, dokumentace, sbírky

Interaktivní program Informačně-dokumentačního oddělení, Knihovny, Bibliografie, Oddělení sbírek a archivu plný zajímavých informací i kuriozit. Průvodce fondy, databázemi a způsobem, jak se materiály a údaje získávají, zpracovávají, ukládají a především zpřístupňují zájemcům. To vše s praktickými ukázkami a kuriozitami, se kterými se pracovníci těchto oddělení občas setkávají.

Komentované prohlídky v 16 a 18 hodin (délka cca 45 minut). Rezervace není nutná.Kontakt pro dotazy: 
T +420 224 809 196 
M +420 607 624 885  


logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
loga.png
DPP.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
divadlo.jpg
5.png
literarrky.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
4.png
3.png
1.png