Divadla se otevřou již tuto sobotu. Noc divadel 2016 je tu!

uizjz.jpg

Ve více než stovce divadelních souborů působících v téměř třiceti pěti městech České republiky vrcholí přípravy na největší divadelní svátek v Evropě. Čtvrtý ročník Noci divadel připadá na 19. listopadu a bude stejně velkolepý jako ročníky předchozí. Divadla totiž pro tuto jedinou noc v roce připravují exkluzivní program, který diváci jindy v sezóně nezažijí. Letošní ročník, stejně jako všechny předchozí, koordinuje Institut umění – Divadelní ústav.


Divadla často lákají návštěvníky na prohlídky zákulisí – a to nejen hereckých šaten, ale také výtvarných dílen, maskéren, kanceláří i zkušeben. Diváci tak mají unikátní příležitost nahlédnout pod pokličku samotného procesu vzniku divadelní inscenace. Často jsou také na programu autogramiády i diskuze s herci a tvůrci. Řada divadel letos připravuje také program pro děti, takže v některých divadlech začíná program Noci již dopoledne. Pro děti jsou nejčastěji připraveny pohádky, workshopy a tvůrčí dílny ale i programy s písničkami.


Česká Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, do kterého se letos zapojilo celkem pět evropských zemí. Noc divadel se odehrává ve všech zemích, městech a divadlech současně vždy třetí listopadovou sobotu.


Program Noci divadel je většinou zcela zdarma, či za snížené vstupné. Vzhledem k omezené kapacitě divadel je na některé akce vyžadována včasná rezervace. 


Kompletní program Noci divadel ve všech městech a divadlech včetně kontaktů a možností rezervace je zveřejněn ZDE.logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
loga.png
DPP.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
divadlo.jpg
5.png
literarrky.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
2.png
co_kdy_kde.jpg
4.png
3.png
1.png